- północna sieć przemienników -

Mini

Link

15.04.2024 SR4LU JUŻ W MIEJSCU DOCELOWYM !

SR4LU – LUBAWA

Miło nam poinformować, że przemiennik  SR4LU jest już działający i dziś stanął w miejscu docelowym w miejscowości LUBAWA.  Częstotliwość TX: 438,5375MHz, CTCSS 67,0Hz. Dzięki uprzejmości Tomka SQ4OLI, który udostępnił miejsce przemiennik zyskał bardzo odpowiednio wysoką lokalizację. W projekt bezpośrednio zaangażowany jest Adam SP4KDK, który złożył i przetestował przemiennik. Przemiennik został zbudowany z dwóch Motoroli. Na części RX – GM950, na TX – GM350, duplexer – Motorola, LNA-Anzac ACM-180(10db), cyrkulator Airtech AIH 32100, zasilacz Mean Well RS100-12.  Wszystkim, którzy przyczynili się do uruchomienia przemiennika serdecznie dziękujemy.  Zapraszamy do testów przemiennika. Do usłyszenia, 73!

Zapraszamy wszystkich na coroczne spotkanie GRYF!

Ekipa Minilink zaprasza na coroczne spotkanie GRYF w Czymanowie. My tam będziemy! Gwarantujemy super zabawę w miłym gronie bardzo wspaniałych ludzi. Data imprezy  już jest znana. Konkursy i zabawy oraz nagrody, giełda, wspólne ognisko!

 

Więcej informacji na stronie: https://sp2gryf.prv.pl/

Zapraszamy serdecznie!

JUŻ W SIECI MINILINK !

SR4BA – Kiertyny Małe 

Miło nam poinformować, że przemiennik  SR4BA jest już działający w miejscu docelowym – Kiertyny Małe.  Częstotliwość TX: 438,5375MHz, CTCSS 67,0Hz. Dzieki uprzejmości jednego z mieszkańców Kiertyn przemiennik zyskal miejsce na maszt antenowy i szafę z urzadzeniami nadawczo- odbiorczymi. W projekt zaangażowanych jest sporo kolegów m.in. Mariusz HF4OS (który jest także opiekunem przemiennika), Jarek SQ4IOB, Jarek SQ4OS, Robert SP4KTN, Sławek SP4MRA, Marcin SQ2HRJ, Andrzej SO4AZ, Stanisław SP4HMS, Adam SP4KDK ,Przemek SP4OX ,Andrzej SQ4OJD. Wszystkim, którzy przyczynili się do uruchomienia przemiennika serdecznie dziękujemy. Do usłyszenia. 73!

Jak się połączyć z siecią  MiniLink?

1. Bezpośrednio – łącząc się radiowo z jednym z przemienników. Dane przemienników znajdziesz w zakładce PRZEMIENNIKI.

2. Przez aplikację Echolink wybierając echolink node jednego z przemienników z sieci MiniLink.

3. Za pomocą Hotspota FM (zgłoś się do nas: sp4irena@gmail.com)

4. Jeśli jesteś operatorem lub właścicielem przemiennika FM pomożemy Ci połączyć go do naszej sieci

5. Możesz  porozmawiać z nami przez multi reflektor XLXPOL, a także przez YSF-Reflektor PL-Minilink

Multi Reflector XLXPOL MiniLink

Jest częścią amatorskiej sieci cyfrowej łączności głosowej DMR / D-Star / C4FM, która łączy amatorskie przemienniki radiowe, hotspoty i inne urządzenia. Użytkownicy posiadający Amatorską Licencję Radiową mogą swobodnie łączyć swoje przemienniki i hotspoty aby korzystać z nich w ramach lokalnych i międzynarodowych łączności. Serwer XLXPOL ma włączoną opcję AUTOCONNECT dla C4FM. Połączenie protokołem YSF automatycznie trafia na moduł A. Dashboard Multi Reflrctora dostepny w zakładce REFLEKTORY lub xlx.minilink.pl

HOTSPOT FM 

Jeśli chciałbyś podłączyć się do naszej sieci MiniLink, bo nie jesteś w zasięgu jednego z przemienników albo po prostu chcesz mieć możliwośc rozmowy na przemiennikach z radia ręcznego w domu lub w podróży autem, zgłoś się do nas pomożemy Ci pozyskać hotspota FM (jak na zdjęciu). Hotspot to płytka radiowa z modułem SA818 nałożona na Orange Pi Zero z wgranym obrazem SVX Reflectora do naszej sieci. Napisz w tej sprawie: sp4irena@gmail.com

SR4DM – Podleśna


Zdjęcia z montażu przemiennika SR4DM. Opiekunami przemiennika są: SP2PA, SP4KDK, SP4I, SQ4OJD oraz Przemek SP4OX.  Techniczna pomoc jak zwykle: SQ4OJD oraz SP4OX. Dziękujemy także innym kolegom, którzy wnieśli wkład w prace, a w szczególności koledze SP4TXI za udostępnienie lokalizacji.

SR4OS – Ostróda

 

Zdjęcia z montażu przemiennika SR4OS. Opiekunami przemiennika są: SP2PA, SP4KDK, SP4I, SQ4OJD oraz Przemek SP4OX.  Techniczna pomoc jak zwykle: SQ4OJD oraz SP4OX. Dziękujemy także innym kolegom, którzy wnieśli wkład w prace.

SR2PA – Pasłęk

 

Zdjęcia z montażu przemiennika SR2PA. Opiekunami przemiennika są: SP2PA, SP4KDK, SP4I.  Techniczna pomoc jak zwykle: SQ4OJD oraz SP4OX. Dziękujemy także innym kolegom, którzy wnieśli wkład w prace.

SR4MO – Morąg

Kilka zdjęć z montażu przemiennika SR4MO. Opiekunami przemiennika są: SP2PA, SP4I, SP4HIE (który załatwił lokalizację), SP4BAO (który pilnuje połączenia internetowego) oraz SP4KDK (spec od dopieszczenia całości :)).  Techniczna pomoc jak zwykle: SQ4OJD oraz SP4OX. 

Dziękujemy także innym kolegom, którzy wnieśli wkład w prace.

SR2EL – Elbląg

 

Kilka zdjęć z montażu przemiennika SR2EL. Opiekunami przemiennika są: SP2PA, SP2BRP (który załatwił lokalizację) oraz SP4KDK.  Techniczna pomoc jak zwykle: SQ4OJD oraz SP4OX.

Dziękujemy także innym kolegom, którzy wnieśli wkład w prace.

Jeśli podoba Ci się to co robbimy i chcesz mieć w to swój wkład, wesprzyj nas!

SR4LU – Lubawa

Trwają prace związane z budową przemiennika SR4LU – docelowo będzie umiejscowiony w Tuszewie koło Lubawy. Także będzie połączony z siecią MiniLink. Lokalizację udostępnił kolega SQ4OLI, który jest także opiekunem. Urządzenia do budowy przemiennika zebrali koledzy zaangażowani w ten projekt. Przemiennik miał już swoje pierwsze uruchomienie, trwają testy. Niebawem będzie można go usłyszeć w miejscu docelowym. Do usłyszenia. 73!

-Północna Sieć Przemienników-

Mini

Link