- północna sieć przemienników -

Mini

Link

Nowa strona z bazą danych przemienników:

przemienniki.eu

W sieci ukazała się nowa, bardzo ładnie zrobiona strona z bazą danych przemienników. Od dziś możesz na tej stronie znaleźć przemienniki należące do sieci MiniLink. Wystarczy użyć dostępnych filtrów. Zespół MiniLinki dziękuje twórcy strony przemienniki.eu za udostępnienie takiej opcji. Polecamy odwiedzanie strony przemiennmiki.eu, tym bardziej, że niedługo będzie też dostępna baza danych do ściągnięcia i wgrania za pomocą aplikacji CHIRP!

Wakacyjny tunel do sieci FM Poland

Niebawem wakacje, to czas pełen podróży i miłego wypoczynku po za domem. Wielu z was na pewno chce wypocząć nad wodą. Część z was wybierze Mazury jako spełnienie marzeń o wypoczynku na łonie dziewiczej natury.
Mając na uwadze zwiększony ruch na Mazurach, koledzy z sieci MiniLink – Północna Sieć Przemienników zaproponowali tymczasowo połączyć siły i utworzyć tunel między ich siecią, oraz naszą działającą na terenie kraju. Sieć FM Poland jest otwarta na nowe wyzwania. MiniLink pojawił się u nas pod numerem 26004 jako specjalna grupa. Aktywność na grupie 26004 aktywuje wszystkie przemienniki w sieci MiniLink. Jednocześnie odezwanie się na jednym z przemienników sieci MiniLink aktywuje inne przemienniki lokalnych a także transmituje całą rozmowę na grupę 26004.
Zachęcamy do rozmowy na grupie dedykowanej dla sieci MiniLink. W razie pytań jesteśmy dostępni na komunikatorze Telegram (https://t.me/+r7oxgjcKflliNTU0). Postaramy się najszybciej odpowiedzieć.
Michał SP5OSP 73!

Zapraszamy wszystkich na coroczne spotkanie GRYF!

Ekipa Minilink zaprasza na coroczne spotkanie GRYF w Czymanowie. My tam będziemy! Gwarantujemy super zabawę w miłym gronie bardzo wspaniałych ludzi. Data imprezy  już jest znana. Konkursy i zabawy oraz nagrody, giełda, wspólne ognisko!

 

Więcej informacji na stronie: https://sp2gryf.prv.pl/

Zapraszamy serdecznie!

Jak się połączyć z siecią  MiniLink?

1. Bezpośrednio – łącząc się radiowo z jednym z przemienników. Dane przemienników znajdziesz w zakładce PRZEMIENNIKI.

2. Przez aplikację Echolink wybierając echolink node jednego z przemienników z sieci MiniLink.

3. Za pomocą Hotspota FM (zgłoś się do nas: sp4irena@gmail.com)

4. Jeśli jesteś operatorem lub właścicielem przemiennika FM pomożemy Ci połączyć go do naszej sieci

5. Możesz  porozmawiać z nami przez multi reflektor XLXPOL, a także przez YSF-Reflektor PL-Minilink

Multi Reflector XLXPOL MiniLink

Jest częścią amatorskiej sieci cyfrowej łączności głosowej DMR / D-Star / C4FM, która łączy amatorskie przemienniki radiowe, hotspoty i inne urządzenia. Użytkownicy posiadający Amatorską Licencję Radiową mogą swobodnie łączyć swoje przemienniki i hotspoty aby korzystać z nich w ramach lokalnych i międzynarodowych łączności. Serwer XLXPOL ma włączoną opcję AUTOCONNECT dla C4FM. Połączenie protokołem YSF automatycznie trafia na moduł A. Dashboard Multi Reflrctora dostepny w zakładce REFLEKTORY lub xlx.minilink.pl

HOTSPOT FM 

Jeśli chciałbyś podłączyć się do naszej sieci MiniLink, bo nie jesteś w zasięgu jednego z przemienników albo po prostu chcesz mieć możliwośc rozmowy na przemiennikach z radia ręcznego w domu lub w podróży autem, zgłoś się do nas pomożemy Ci pozyskać hotspota FM (jak na zdjęciu). Hotspot to płytka radiowa z modułem SA818 nałożona na Orange Pi Zero z wgranym obrazem SVX Reflectora do naszej sieci. Napisz w tej sprawie: sp4irena@gmail.com

SR4OS – Ostróda

 

Zdjęcia z montażu przemiennika SR4OS. Opiekunami przemiennika są: SP2PA, SP4KDK, SP4I, SQ4OJD oraz Przemek SP4OX.  Techniczna pomoc jak zwykle: SQ4OJD oraz SP4OX. Dziękujemy także innym kolegom, którzy wnieśli wkład w prace.

SR2PA – Pasłęk

 

Zdjęcia z montażu przemiennika SR2PA. Opiekunami przemiennika są: SP2PA, SP4KDK, SP4I.  Techniczna pomoc jak zwykle: SQ4OJD oraz SP4OX. Dziękujemy także innym kolegom, którzy wnieśli wkład w prace.

SR4MO – Morąg

Kilka zdjęć z montażu przemiennika SR4MO. Opiekunami przemiennika są: SP2PA, SP4I, SP4HIE (który załatwił lokalizację), SP4BAO (który pilnuje połączenia internetowego) oraz SP4KDK (spec od dopieszczenia całości :)).  Techniczna pomoc jak zwykle: SQ4OJD oraz SP4OX. 

Dziękujemy także innym kolegom, którzy wnieśli wkład w prace.

SR2EL – Elbląg

 

Kilka zdjęć z montażu przemiennika SR2EL. Opiekunami przemiennika są: SP2PA, SP2BRP (który załatwił lokalizację) oraz SP4KDK.  Techniczna pomoc jak zwykle: SQ4OJD oraz SP4OX.

Dziękujemy także innym kolegom, którzy wnieśli wkład w prace.

Jeśli podoba Ci się to co robimy i chcesz mieć w to swój wkład, wesprzyj nas!

-Północna Sieć Przemienników-

Mini

Link